Kopalnia Soli w Bochni - 5 km od Hotelu *** Kasztel

kopalniaKopalnia Soli w Bochni – jest jedną z najstarszych kopalni znajdujących się w Europie i najstarszą kopalnia soli w Polsce. Eksploatacja podziemnych wyrobisk utworzyła sieć niezwykłych komór i chodników udostępnionych turystom jako trasa turystyczna. Obejmuje ona unikatowe komory o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, surowe kaplice, a także narzędzia górnicze, którymi posługiwano się przed wiekami. Trasę turystyczną wzbogaca Podziemna Ekspozycja Multimedialna. W maju 2014 roku otwarta została trasa historyczna – Wyprawa w Stare Góry , prowadząca przez najstarsze, nigdy nie udostępniane wyrobiska kopalni.
Kopalnię zwiedzać można pieszo, podziemna kolejką, a nawet łodzią. W 2013 roku zabytkowe wyrobiska Kopalni zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dowiedz się więcej: http://www.kopalnia-bochnia.pl

Rys. Trasa historyczna – Wyprawa w Stare Góry, rzeźby solne – trasa turystyczna.

Źródło:www.kopalnia-bochnia.pl

Kopalnia Soli w Wieliczce - 25 km od Hotelu***Kasztel

kopalnia-wieliczkaKopalnia to jedno z najbardziej popularnych miejsc w Małopolsce – wpisaną w 1978 r. na Pierwszą Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Eksploatowane przez lata wyrobiska solne przypominają ogromny, ukryty pod miasteczkiem labirynt. Rozmieszczony jest on na dziewięciu poziomach, z których ostatni znajduje się na głębokości 327 metrów.

W podziemnych tunelach panuje stała temperatura 14 stopni. Liczne groty solne, podziemne jeziora, tajemnicze korytarze oraz rzeźby i płaskorzeźby zachwycają swoim pięknem.

Dowiedz się więcej: http://www.kopalnia.pl/

Rys. Kopalnia Soli w Wieliczce

Źródło: http://www.voytantravel.com/pl/kopalnia_soli_w_wieliczce.shtml

Śladami zamków i fortyfikacji

Zamek w Nowym Wiśniczu 12 km od Hotelu***Kasztel

zamek-wisniczZamek Kmitów Lubomirskich w Nowym Wiśniczu, zbudowany na wzniesieniu Wiśnicko - Lipnickiego Parku Krajobrazowego. Jest to największa barokowa, obronna rezydencja w Polsce, wzniesiona już w XIV wieku, Charakteryzuje się on cechami renesansu z czterema narożnymi wieżami, posiadający formę obronną. Dlatego do dziś nazywany jest „Palazzo in fortezza” czyli pałac w środku fortecy. Wnętrza zamku zdobią liczne i bogato zdobione dekoracje malarskie. Na szczególną uwagę zasługuje nakryta wyjątkową kopułą - kaplica oraz jedna z największych sal balowych w Polsce.

Dowiedz się więcej: http://www.zamekwisnicz.pl/zamek-w-wisniczu

Rys. Zamek Kmitów Lubomirskich

Źródło: http://www.salinacracoviensis.pl/61,247,Zamek_Kmitow_i_Lubomirskich.htm

Zamek Tropsztyn - 28 km od Hotelu***Kasztel

Zamek-TropsztynZamek Tropsztyn położony jest na pradawnym trakcie handlowym wiodącym na Węgry. Do jego zwiedzania zachęcają nie tylko zapierające dech w piersiach krajobrazy stworzone przez Jezioro Czchowskie Pogórze Karpackie, ale też fakt, że swego czasu zamek ten był zamieszkiwany przez zbójników, A jeśli to nie przekonuje do przekroczenia jego wiekowych progów to może zmieni informacja o legendarnym skarbie Inków, który ma znajdować się w jego podziemiach, i który czeka by go odkryć.

Dowiedz się więcej: http://www.polinar.pl/tropsztyn/

Rys, Zamek Tropsztyn w Wytrzyszczce

Źródło: http://dobre-forum.pl/Zamek-Tropszyn-Wytrzyszczka

Zamek w Dębnie - 18 km od Hotelu***Kasztel

zamek-w-debnieJest to późnogotycka budowla wzniesiona w latach 1470-1480 przez kanclerza wielkiego koronnego, kasztelana krakowskiego Jakuba z Dębna. Obecnie znajduje się tam muzeum, a co roku organizowany jest Turniej Rycerski o Złoty Warkocz Tarłówny, na który zjeżdża się rycerstwo z całej Polski jaki i zagranicy.

Dowiedz się więcej: http://www.muzeum.tarnow.pl/oddzialy.php?id=4

Rys. Zamek w Dębnie.

Źródło: opracowanie własne

Winnica Uniwersytetu Jagiellońskiego „ Nad Dworskim Potokiem” - 2 km od Hotelu***Kasztel

winnica-ujWino UJ podbija Europę, Winnica ma już na swoim koncie 13 medali. Novum Hibernal, rocznik 2008, okazało się najlepszym winem w kategorii białych wytrawnych i zdobyło tytuł czempiona.

W marcu tego roku za czempiony zostały uznane czerwone Rondo i biała Jutrzenka z 2009 roku

W czwartki, od godz 12.00 do godz 14.00 można odwiedzić sklep „winoteke” oraz zakupić butelkę wspaniałego wina.

Dowiedz się więcej: http://winnica-uj.pl

Rys. Winnica Uniwersytetu Jagielońskiego w Łazach

Źródło: http://winnica-uj.pl

Puszcza Niepołomicka - 15 km od Hotelu***Kasztel

puszcza-nieplolomickaZaledwie pięć kilometrów na północ od Bochni zaczynają się rozciągać rozległe połacie Puszczy Niepołomickiej zwane "zielonymi płucami" Krakowa. Ten zamknięty dla ruchu samochodowego kompleks leśny można zwiedzać pieszo lub rowerem. Teren Puszczy poprzecinany jest siecią asfaltowych alejek - wprost stworzonych do turystyki rowerowej. Jako, że teren jest zupełnie płaski, to nawet cykliści amatorzy mogą w siodełku, na zwiedzaniu pięknych leśnych zakątków, spędzić z powodzeniem kilka godzin. A miejsc do zwiedzania nie brakuje.

Dowiedz się więcej: http://www.odkryjmalopolske.pl/puszcza-niepolomicka.html

Rys. Puszcza Niepołomicka.

Źródło: http://plkrakow.blox.pl/2008/04/Puszcza-Niepolomicka-Zielone-Pluca-Krakowa.html

Kąpielisko tzw. „ Chorwacja Jurkowska” 20 km od Hotelu***Kasztel

Chorwacja-Jurkowska„Chorwacja Jurkowska” to zespół zalewisk wyrobisk pożwirowych, ulokowany w Dolinie Dunajca Temperatura wody w miesiącach letnich wynosi: 22-26 st. C Kapielisko to idealne miejsce do wypoczynku dla wszystkich tych, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas. Do dyspozycji gości przygotowano: piaszczyste i kamienne plaże, pomosty i baseny na wodzie wypożyczalnię sprzętów wodnych (rowerki, łódki, kajaki), pole namiotowe, namiot gier i wiele innych atrakcji.

Dowiedz się więcej: http://www.kapieliskochorwacja.pl/

Rys. Kąpielisko „Chorwacja” w Jurkowie

Źródło: http://www.kapieliskochorwacja.pl/galeria/

Kraków - 45 km od Hotelu*** Kasztel

krakowHotel Kasztel stanowi dogodny punkt wypadowy do zwiedzania oddalonego o 45 km Krakowa. A tam już atrakcji jest co niemiara – Wawel - Katedra, Groby Królewskie, Dzwon Zygmunta, Bazylika Mariacka, Muzeum Katedralne, Rynek Główny, Pałac Biskupi, Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, Kazimierz, Pałac Biskupi i wiele innych atrakcji.

Dowiedz się więcej: http://www.krakow.travel/

Rys. Rynek Główny, widok na Sukiennice i Kościół Maraicki

Źródło: http://polska.pl/polska/1,125334,11398330,Spacery_po_Krakowie__Rynek_Glowny.html

Hotel Kasztel Lokalizacja