PODRÓŻ W ŚWIAT PRADAWNYCH BAŚNI

hotelarz2

Choć Hotel Kasztel powstał całkiem niedawno, zarówno jego architektura, jak i wystrój wnętrz nawiązują do stylistyki dawnych zamczysk, rycerskich podań oraz tajemniczych legend. Korytarze i komnaty zaskakują niezwykłą dbałością o szczegóły – gości witają sugestywne malowidła, oryginalne płaskorzeźby oraz drewniane meble przywodzące na myśl średniowieczną rezydencję. Ze ścian spoglądają tajemnicze postaci. Można tutaj stanąć oko w oko z rycerzem lub wróżką, a nad restauracją góruje ogromny baśniowy dąb.

W hotelu nie brakuje jednak nowoczesnych udogodnień, z kręgielnią, sauną i salą konferencyjną. Oferowane są także masaże.

Pokoje - a raczej komnaty, zostały wyposażone w specjalnie zaprojektowane drewniane meble, łoża i starodawne żyrandole, a dodatkową atrakcją są masywne drzwi, które posiadają otwierane od wewnątrz okienko z kratą. Wystrój w dawnym stylu łączy się z nowoczesnym wyposażeniem. Każdy pokój posiada łazienkę z prysznicem i suszarką, telewizor, telefon oraz bezprzewodowy dostęp do internetu. Ponadto dla najbardziej wymagających gości przygotowano pokoje typu de luxe wyposażono dodatkowo w wannę z hydromasażem i światłoterapią.

Hotelowa Restauracja utrzymana jest w stylistyce nawiązującej do scenografii „Hobbita” i „Władcy Pierścieni”. Urządzona została na dwóch poziomach z kameralnych zakątków na wyższych piętrach można podziwiać panoramę sali głównej, a na samym środku, aż pod sklepienie wyrasta ogromny baśniowy dąb.

W stylistyce fantasy utrzymany jest też Pub z lożami oraz miejscem do tańca. Można tam też zagrać w kręgle lub bilard. Wzdłuż torów rozciąga się namalowany na ścianie, świecący w ciemności obraz, przedstawiający intrygujące, półnagie kobiety – anioły, przechadzające się wśród tajemniczego, mrocznego ogrodu.

Działalność Hotelu i Restauracji Kasztel została oparta na segmencie gości grupowych: turystów oraz gości konferencyjnych, a także organizujących uroczystości rodzinne np. wesela. Klimat obiektu sprawia, że wiele par decyduje się na organizację tutaj swojego przyjęcia , gdyż architektura i wystrój wnętrz stanową wyjątkową dekorację i mogą być punktem wyjścia do stylizacji państwa młodych i gości weselnych, a także aranżacji uroczystości zgodnie ze średniowieczną konwencją.

Dla gości konferencyjnych oprócz standardowej wersji dotyczącej wynajmu miejsc noclegowych, sali konferencyjnej i organizacji cateringu hotel przygotowuje też event rycerski: m.in. pokazy walk, zabawy plebejskie, tematyczną muzykę - na żywo.

Kasztel położony jest koło Bochni, 45 km od Krakowa, w pobliżu autostrady Aa Kraków -Rzeszów

HOTELARZ, MAJ 2015

Przeglądasz sale weselne? Dobrze trafiłeś! Sale Hotelu *** Kasztel cieszą się powodzeniem gości nawet z okolic Tarnowa czy Krakowa. W naszym obiekcie zorganizujesz wesele do 250 osób. Zobacz nasze sale weselne, sprawdź recenzje a decyzja stanie się prosta. Zapraszamy.